Amazon kripto para işine giriyor!

E-ticaret devi Amazon kripto para işine giriyor! Bitcoin 7 bin doları aşarak tarihi rekorlar kırmaya devam ederken dijital paraların iştahını kabarttığı son kurum Amazon oldu.

Amazon kripto para işine giriyor!

Bitcoin son dönemde peş peşe kırdığı rekorlar ile adından sıkça söz ettirirken, online alışveriş devi Amazon, kripto para birimlerinin adlarını taşıyan üç alan adı satın aldı.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, online alışveriş devi, amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com, ve amazoncryptocurrencies.com adlı üç internet sitesi satın aldı. Şirket 2013’ten bu yana amazonbitcoin.com alan adına da sahip durumunda.

Şirketin ödeme servisi Amazon Pay’in Yönetim Kurulu Başkanı Patrick Gauthier’ın geçen ay yaptığı “Şirketimizin kripto para ödemelerini kabul etmek gibi bir planı yok” açıklamasına rağmen Amazon’un neden bu hamleyi yaptığı bilinmiyor.

Başkalarından önce davranarak alan adlarını garanti altına almak istediği tahmin edilen Amazon’un, kripto paraları madencilik yoluyla elde etmek gibi zor bir yöntemi kolaylaştırmak gibi planlarının da olabileceği konuşulanlar arasında.

En popüler kripto para Bitcoin, yıl başında bin dolar seviyesinde seyrederken, bugün itibariyle 7 bin doları geçmiş durumda.

Bitcoin‘den sonra en çok kullanılan ikinci sanal para birimi Ethereum‘un değeri ise 286 dolar seviyesinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir