Blockchain Teknolojisi Hayallerinizdeki Tatili Ücretsiz Olarak Sunuyor

Blockchain Teknolojisi Hayallerinizdeki Tatili Ücretsiz Olarak Sunuyor

 

LockTrip, can sıkan aracılık ücretlerini ortadan kaldırarak aracılık eden, düşlediğiniz tatili sizlere sunan Blockchain tabanlı yeni bir platformdur. Sadece kafa dinlemek ya da kışın kayak yapmaya gitmek gibi. Kendinizi dinlendirmek adına tatil gibisi bulunmaz. İnternet ile üçüncü parti siteleri sayesinde, tatil rezervasyonu yapmak artık çok kolay bir olay oldu. Ancak bir o kadar da can sıkan bir şeydir.

Birkaç gün için apartman dairesi, kafanızı toplayabilmek için bir sahil ilçesi olsun bunlar gibi çok fazla alternatifler var. Ancak bunlar genelde cazip fiyatlı olarak bilinen ama çok az kullanılan alternatiflerdir. Dolayısıyla sizlere can sıkan işte bir neden daha…

Bilirkişilere göre, üçüncü parti siteler sanıldığı kadar da iyi olmaz. Booking.com ya da Airbnb gibi siteler aracılığı ile bir rezervasyon yaptığınız zaman, komisyon ücretlerinin yüksekliği nedeni ile mülkler %20 ile %30 arasında kaybetmektedir. Bu yüzden en iyi odaları direkt onlarla rezervasyon yapan kişiler için sunma yatkınlığındalar.

Direkt rezervasyon yapıldığında da bütün ödemeler mülk sahibine veya otele gitmektedir. Böylece yalnızca ufak bir konaklamanın dönüşünü sağlayan küçük eklemeler ile cömert olma ihtimali daha fazladır. Endüstriyi sil baştan değiştirmek için yola çıkan yeni bir oluşum yer alıyor.

LockTrip, Airbnb’ye benzerlik gösteriyor fakat en büyük fark rezervasyonlarda %0 komisyondur. Normal olarak böyle güçlü sözler söyleyen herhangi bir iş ya da hizmetten şüphe duyarız. Başka siteler %30 komisyona kadar ücret alıyorsa, LockTrip %0 için nasıl söz veriyor? Cevabı çok basit Blockchain sayesinde…

Finansman ve diğer endüstrilerde Blockchain teknolojisi ile getirilmiş olan devrimleri hepimiz duyuyoruz. Neden turizm ile kiralama piyasasında olmasın? Blockchain hakkında bir diğer önemli olan şeylerden biri de teknolojinin işlem ücretlerini kısmi miktara düşürmesidir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir