Dijital Madencilik Faaliyeti Yürüten Genesis’e İhtarname Çekildi!

Dijital Madencilik Faaliyeti Yürüten Genesis’e İhtarname Çekildi!

Bulut madencilik sektöründe faaliyet gösteren Genesis’e ihtarname çekildiği belirtildi. 9 Martta gönderilen ihtarnamede, Amerika’nın Güney Carolina eyaletindeki faaliyetlerine son verilmesi istenmiş.

İkinci şirketi olan Swiss Gold Global ile birlikte Genesis Mining, güven kazanmak maksadı ile ortaklaşa hareket etti. Bu da Güney Carolina’da ikamet eden kişilere satılan mining sözleşmelerinin ‘’menkul kıymet’’ olarak kabul edilmiş olduğunu gösteriyor.

Güney Carolina Menkul Kıymetler Komisyonu, Genesis ile Swiss Gold Global Inc’nin aracı bayi ve komisyoncu gibi davrandıklarını, fakat ABD’ye menkul kıymetler sunmasının imkansız olduğunu çünkü kayıtlı olmadıklarını iddia etti.

Verilen ihtarnameyle alakalı olarak dava açılan Genesis bulut madenciliği internet sitesi ile Güney Carolina halkına, mining sözleşmelerine devam olarak yatırım olanakları sundu. Burada söylenen organizasyonlarla alakalı olarak hiçbir yerde ve hiçbir zaman, broker satıcısı unvanı ile Division’a kayıtlı ‘’Swiss Gold Global’e’’ cevap verilmemiştir.

Sözleşmeler aracılığı ile mining yapabilme donanımına sahip olmadan, bu donanımlara sahip şirketlerden kiralama yolu ile kripto para madenciliği yapımına ‘’bulut madenciliği’’ denir. Komisyonun yaptığı açıklamaya göre: ‘’South Carolina kanunlarına göre, yatırım kontratları ve dolayısı ile ‘’menkul kıymetler’’ teşkil ediyor.’’ diye belirtti. Bununla birlikte olarak Genesis şirketinin, Güney Carolina eyaletinde faaliyet vermesi süresiz bir şekilde men edildi.

Gönderilen ihtarname ile Swiss Gold Global ile Genesis isimli şirketlerin Güney Carolina’da iş bırakmaları emredildi. Ancak verilen ceza bununla sınırlı kalmıyor. İhtarnamenin devamında Swiss Gold Global ile Genesis şirketlerinin, Amerika Birleşik Devletleri’nin herhangi bir yerinde menkul kıymetler başvuru yapması da yasaklanmıştır. Firma yetkililerinin, savunma yapabilme hakları için dava açabilme hakkı verilmiştir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir