Eski akıllı telefonlarınızı atmayın, kripto para madenciliğinde kullanın!

Son dönemlerde bir hayli popüler olan kripto para birimi Bitcoin bilindiği üzere madencilik denilen bir yöntem ile elde edilebiliyor. Söz konusu madencilik ultra güçlü sistemler kullanan bilgisayarlar ile sağlansa da Samsung söz konusu madenciliği Galaksi S5 ile yaptığını duyurdu.

Eski akıllı telefonlarınızı atmayın, kripto para madenciliğinde kullanın! 

Bitcoin madenciliği yapabilmek için koca koca işlemcilere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Samsung, yeni ‘upcycling’ girişimi ile eski marka telefonlarını bitcoin madenciliği için kullanıyor. Bununla birlikte şirket, eski cihazlarla pek çok değişik geri dönüşüm çözümleri üretmenin de yolunu gösterdi.

Her sene donanım anlamında yenilenen akıllı telefonlar, çok kısa bir zamanda ne yazık ki miadını doldurabiliyor. Özellikle Samsung’un acımasız güncelleme politikası, birçok cihazı kullanılmaz hale getiriyor. Şirket bu duruma bir çözüm buldu ve eski model telefonların farklı yöntemler için kullanılabileceğini gösterdi.

39 adet Galaxy S5’i eşleştiren Samsung özel bir yazılım sayesinde, standart Bitcoin sistemlerinden daha az enerji tüketen ve daha verimli bir yapı oluşturdu. Hatta bu sisteme ekranı kırık olan ve iç donanımı zarar görmemiş Galaxy S5’ler de dahil edilebiliyor.

Bu düzenek, Samsung‘un Kore‘deki Creative Digital City‘de bulunan inovasyon ve geliştirme için dahili bir merkez olan Creative Lab‘ın buluşu. Donanım konusunda sınırlı teknik özellik mevcut olmasına rağmen, Samsung Galaxy S5‘in standart bir masaüstü bilgisayara kıyasla üstün enerji verimliliği ile madencilik yapabildiği iddia ediliyor.

Bitcoin madenciliği dışında Samsung programı ile eski bir Galaxy table‘ı bir ubuntu-powered laptopa ve bir Galaxy S3 akıllı telefon ise akvaryumun PH seviyesini izlemek için bir monitörüne dönüştürüldü. Şirket ayrıca, ev güvenlik sisteminin temeli olarak yüz tanıma yazılımını içeren eski bir telefon da kullandı.

Bu yenilikçi platform, eski Galaxy cihazlarının yeni bir yaşam sürdürebilmeleri, masaüstü çekmecelerde unutulabilecek veya atılabilecek yeni olasılıklar ve cihazlar için potansiyel değer sağlanabilmesi için kullanılabilir.

Bitcoin madenciliği gün geçtikçe zorlaşıyor. Günümüzde güçlü sistemlerle yapılan madencilik artık eskisi kadar kazandırmıyor. Uzmanlar madenciliğin bitmeyeceğini söylüyorlar ve Bitcoin son haftalarda tarihi sıçrayışlar yaşıyor. Bu nedenlerle Samsung’un kurduğu sistemin, neresinden bakarsanız bakın avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Bitcoin’e karşı alınan önlemlerin yetersiz kalması, birçok devleti endişelendiriyor.

 

 

Eski akıllı telefonlarınızı atmayın, kripto para madenciliğinde kullanın!” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir