Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin, Dolandırıcılar Sebebiyle Twitter İsmini Değiştirdi

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin, Dolandırıcılar Sebebiyle Twitter İsmini Değiştirdi

En değerli kripto para birimleri listesinde 2. sırada yer alan Ethereum’un Rus kurucusu Vitalik Buterin, dolandırıcılar yüzünden Twitter kullanıcı adını değiştirdi

Şimdiye kadar Vitalik Buterin ismi ile çok sayıda dolandırıcılık vakasına rastlandı. Hediye Ethereum dağıtılacağı ifade edilerek, kullanıcıları dolandıran bu kişiler yüzünden Vitalik Buterin tarafından defalarca açıklama yapıldı. Ancak dolandırıcılık vakalarında herhangi bir azalma olmamasından dolayı, Ethereum’un kurucusu ilginç bir yönteme başvurdu.

 

Kullanıcı Adını Değiştirmek Zorunda Kaldı

Twitter’daki hesabının ismini, ‘’Vitalik ‘Hayır ETH Hediye Etmiyorum’ Buterin’’ olarak değiştiren Ethereum’un kurucusu Buterin, kesinlikle dijital para dağıtmadığının da üstüne basa basa belirtmiş oldu. Twitter’da yaklaşık 680 bin takipçiye sahip olan Buterin’in bu şekilde bir önlem alması artık ne kadar etkili olur şimdilik bilinmiyor. Ancak kripto paralara ilgi ve talep arttıkça bu tür vakaların daha da artacağı düşünülüyor.

Dijital paralar, kısa yoldan zengin olmak isteyenler için adeta umut kapısı oldu. Ancak bu düşünce ile yatırım yapanların büyük bir kısmı, hüsrana uğradı. Dijital paralara, bilinçsizce yapılan yatırımlar yüzünden milyonlarca dolar buhar olup uçtu. Başarılı olabilmek için yatırım yaparken bilgi, emek ve en önemlisi sabırlı olmak gerekiyor. Bunlara sahip olamayan kişiler ise maalesef sosyal medya platformlarında dolandırıcıların hedefi oluyor. Bu sebeple yatırım yaparken çok dikkatli olunması gerekir. Umut tacirleri her zaman sizlerden faydalanmaya çalışacaktır.

Genellikle Yeni Yatırımcılar Dolandırılıyor

Twitter üzerinden Vitalik Buterin ismi ile yapılan bu sahtekarlığa genellikle, kripto para piyasasına yeni giren kişilerin dolandırıldığı görülüyor. Gerçeği yansıtmayan ekran görüntüleri ile daha önceden ücretsiz Ethereum gönderdiği sözde kişilerin yorumlarını gösteren dolandırıcılar böylece amaçlarına ulaşıyor. Şu ana kadar binlerce Ether’in bu şekilde dolandırılarak toplandığı iddia ediliyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir