Güney Kore Dijital Paraların Kullanımını Arttırmak İstiyor

Güney Kore Dijital Paraların Kullanımını Arttırmak İstiyor

Dijital paraların, günlük yaşantımızın her anında kullanılabilmesi için atılması gereken daha çok adım var. Şu an birçok sektörde kripto para birimleri, alternatif ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. Fakat daha geniş bir kullanım alanına sahip olması için biraz daha süreye ihtiyacı var.

Dünyanın hemen her yerinde olduğu gibi Güney Kore’de de dijital para birimleri ile ödeme alınmasına henüz sıcak bakılmıyor. Güney Kore’nin dijital para birimleri ile münasebeti, diğer ülkelere göre daha farklı… Çünkü halkın büyük bir kısmı bu yeni ödeme yöntemine gayet ılımlı bakıyor.

Şu an için dijital para birimleriyle ilgili en büyük sıkıntı piyasanın son derece çalkantılı olması. Gün geçmiyor ki düzenleme, engelleme ve durdurma gibi kararlar alınmasın. Fakat tüm bunlara rağmen olumlu adımlarında atıldığı oluyor. Güney Kore’de yer alan bazı firmalarında desteği ile Koreli tacirler dijital para birimleri ile yapılan ödemeleri daha hızlı kabul etmeye başladı.

Güney Kore’nin en büyük dijital para birimleri borsalarından biri olan Bithumb, Koreli şirketlerin başlatmış olduğu bu uygulamaya destek vereceğini açıkladı ve kripto paraların Güney Kore’de daha yaygın ve aktif olarak kullanılması için ellerinden geleni yapacaklar. Bithumb, konuyla alakalı olarak hemen çalışmalara başladı ve tacirlere özel yeni bir hizmet sunmak için geri sayıma başladılar. Bithumb, uygulanacak bu yeni sistemle ilk başta 6 bin tacire hizmet verecek.

Bithumb, yeni hizmetle ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmadı. Bu sebepten dolayı detayları hakkında bilgi sahibi değiliz ancak bu husus ile ilgili olarak ‘’Korea Pay’’ ile iş birliği yaptıkları biliniyor. Buradan şu sonucu çıkartabiliriz. Korea Pay ile Sulbing, Candle, Yankee ve Starbucks gibi işletmelerde kripto para birimleri, alternatif ödeme yöntemi olarak kullanılabilecek.

Birkaç ay içinde Bithumb ve diğerlerinin atacağı adımlar netleşecek. 2018’in sonuna doğru 6 bin ile 8 bin tacir, dijital para birimi ile ödeme almaya başlayacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir