NASDAQ Destekli Sanal Para Borsası Açılıyor

NASDAQ Destekli Sanal Para Borsası Açılıyor

 

Sanal para piyasasına yeni bir borsa geliyor. Bu sektörde yeteri kadar borsa zaten var ama bu defa ki borsa diğerlerinde göre daha farklıdır. DX Exchange adındaki bu borsa önümüzdeki günlerde açılacak ve bu sanal para borsası NASDAQ tarafından destek sağlanmaktadır. DX Exchange’in CEO’su olan Daniel Skowronski, bu borsanın sunmuş olduğu olanakların 3 aşamadan oluştuğunu ve bunları şu şekilde açıkladı;

  1. Teknoloji
  2. Yasal Düzenlemeler
  3. Marka İsmi

 

Marka ismi, borsanın kendisine dayanıyor ama teknoloji kısmı NASDAQ’ın altyapısından yararlanıyor. Bu altyapının sağladığı özelliklerden bir diğeri de eşleştirme makinesi olacak. Bu makine dünya çapında yetmişten çok borsada tercih ediliyor. Yasal düzenlemeler kısmına gelirsek, burada borsanın NASDAQ’tan çok fazla yarar sağlayacağını söylemek mümkün. NASDAQ tabi ki risk taşıyan bir iş yapmak istemediği için borsanın var olan her çeşit standarda uymasını, hataları düzeltmesini, sahte ticaret hacimlerini engellemesini planlıyor.

DX Exchange, NASDAQ’ın isteği üzerine Estonya ve Kıbrıs’taki yasal düzenleyici kurum olan CySEC’ten lisans aldı. Böylece müşterilerine ticaret anlamında geniş bir sanal para seçeneği sundu. Diğer taraftan da müşterilerin fonlarını güvenli bir şekilde depolanmasını sağlayabilecek.

Amerikalı yatırımcılar bu borsadan henüz yararlanamayacaklar fakat, borsanın yöneticileri Amerika’daki düzenleyiciler ile de iletişim halindeler. Federal lisans alabilmek için mücadele ediyorlar. DX Exchange kullanan kişiler itibari para ile sanal para alabilecekler ve token bazlı ticaret yapabilecekler. Coinlerini itibari paraya dönüştürebilecek ve paralarını çekebilecekler. Skowronski, borsanın sunmuş olduğu olanaklar hakkında şunları söyledi;

‘’İtibari ve sanal para ticareti, coin tutma ile cüzdan hizmeti gibi şeyleri tek bir çatı altında birleştirdik.’’

Borsanın başlangıç seviyesinde Bitcoin Cash, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum gibi coinlerin de içinde bulunduğu en büyük altı coine destek vermesi düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir