Nobelli ekonomist Robert Shiller: Tüm birikimlerinizi Bitcoin’e yatırmayın!

Spread the love

Nobelli ekonomist Robert Shiller: Tüm birikimlerinizi Bitcoin‘e yatırmayın! Nobelli ekonomist Robert Shiller, Bitcoin ile ilgili olarak bağlantıların sadece ekonomik olmadığını, psikolojik olduğunu belirtti. Shiller, “Hayatınızdaki tüm birikimleri buna koymayın. Bununla biraz oynamak oyun gibi bir şey. Bu finansal piyasaları sürükleyen şeyin bir parçası. Bu bir keyif” dedi.

Nobelli ekonomist Robert Shiller: Tüm birikimlerinizi Bitcoin’e yatırmayın!

Nobel ödüllü Yale Üniversitesi profesörü ekonomist Robert Shiller, birçok Bitcoin yatırımcısının eğlendiğini söyledi.

Bloomberg TV’ye konuşan ekonomist Shiller, “Hayatınızdaki tüm birikimleri buna koymayın. Bununla biraz oynamak oyun gibi bir şey. Bu finansal piyasaları sürükleyen şeyin bir parçası. Bu bir keyif.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin vadelileri bugün işlem görmeye başlarken, ilk günde vadelilerde açılış fiyatına kıyasla yüzde 26’lık artış kaydedildi. Bu durum devre kesicilerin ilk günden devreye girmesine yol açtı.

Nobelli ekonomist Shiller, Bitcoin ile ilgili olarak bağlantıların sadece ekonomik olmadığını, psikolojik olduğunu belirtti. Shiller, “Bu durum akla borsa ve gayrimenkul piyasalarının çöküşü dahil olmak üzere finansal krizleri getiriyor” diye konuştu.

Bir başka Nobelli Stiglitz de uyarmıştı

Ekonomi dünyasının önde gelen isimlerinden Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz yaptığı açıklamada başta Bitcoin olmak üzere dijital para birimlerinin tehlikelerine işaret ederek, “Bitcoin’in bir anlamı yok, hemen yasaklanmalı” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Uzmanpara

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir