Polonya Sanal Para Karşıtı Kampanyaya Destek Veriyor

Polonya Sanal Para Karşıtı Kampanyaya Destek Veriyor

 

Polonya’nın Finansal Denetim Kurumu, sanal paralara yatırım yapmanın tehlikeleri ile ilgili sosyal medya kampanyası başlatmıştır.

Finansal Denetim Kurumu internet sayfasının 10 Mayıs tarihli güncellemesine göre, sanal paralar ile saadet zinciri şemaları ile ve forex ticareti şemaları ile alakalı olarak riskleri vurgulamayı planlayan sosyal medya kampanyasını sürdürebilmek için 615.000 Zloty’lik (yaklaşık 173.000 dolar) bir ihale açmıştır.

Finansal Denetim Kurumu bu girişimi ile ülkenin başında olan kişiler tarafından yürütülmekte olan çok fazla büyük sanal para karşıtı hareketin bir karşıtıdır. Polonya Merkez Bankası şubat ayının ortalarında sponsorlu içerik olduğu hakkında bir ibare bulunmayan Youtube videosuna 27.000 dolar dolaylarında fon aktardığını söylemişti. Bu video ise, sanal paralara yatırım yapıp bu işlere bulaşan bir adamın tüm parasını kaybetmesini açıklıyordu.

Polonya Merkez Bankası ile Finansal Denetim Kurumu ortaklaşa bir şekilde sanal para birimlerinin niçin para birimi olmadığını ve sanal para birimlerinin niçin para olmadığı hakkında eğitici bir internet sayfası oluşturmuştu.

Devletten gelen tüm bu hareketlere karşılık şubat ayı içinde Polonya’daki ufak bir film stüdyosu da Polonya halkını sanal para ile Blockchain teknolojisi gerçekleri ile ilgili eğitebilmek için Krypto isminde sanal para birimleri ile alakalı olarak belgesel paylaşmıştı.

Finansal Denetim Kurumunun resmi durum güncellemesinde, kurumun 18 Mayıs tarihine dek olan başvuruları ve teklifleri kabul edeceğini söyledi. Ayrıca kampanyanın Haziran 2018 tarihinde başlayıp 30 gün boyunca süreceği söyleniyor.

Finansal Denetim Kurumunun bu girişim için yapmış olduğu tanıtımda ‘’KNF Alert’’ isminde bir uygulamanın geliştirilmesi de yer alıyor.  Yerli bir haber kaynağına göre, Bitcoin.pl’ye kampanya 2 tane 30 saniyelik video içerecek ve bunlar büyük ihtimalle televizyonda yayınlanacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir