Ripple, Kore’nin En Büyük 3. Borsası ile Ortak Oldu

Ripple, Kore’nin En Büyük 3. Borsası ile Ortak Oldu

 

Kore’nin üçüncü büyük sanal para borsası Coinone’nin, Ripple’in xCurrent ürününün müşterisi olarak RippleNet’e katılmıştır. Coinone, RippleNet’in bir dilimi olabilmek için ülkedeki ilk borsa olacağı düşünülüyor. Ürün, transferlere güç sağlamak ve sonunda Coinone’un Cross ürünlerinden birinin çerçevesi için kullanılacaktır. Ayrıca, Güneydoğu Asya’daki fonların RippleBlockchain’e aktarılmasını sağlayan bir havale hizmetidir. xCurrent, küçük ve büyük ödemelerin az maliyet ile hızlı bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar. Bu durum sadece ailelerine para yollayan tüketicilerin problemleri değildir. Aynı zamanda para transferinde büyük firmaların yaşadığı sorunları da ele alır.

Coinone, Kore’nin büyük sanal para borsalarından biri ve her gün sanal para ticaretinde 97 milyon doların üzerinde işlem gerçekleştiriyor. Borsa diğer taraftan DAYLI finans grubunun üyesidir. Geçtiğimiz sene SBE Asia ile Ripple’ın Blockchain yöntemlerini Kore piyasasına getirebilmek için ortaklık kurdu. Konuyla ilgili olarak Wonone Shin şunları açıkladı;

‘’Ripple’ın xCurrent çözümü gerçek zamanlı, az maliyetli dünya çapında havale hizmeti sunup, müşterilerinin yaşamlarında değişim yapacak’’ dedi.

 

Son 24 Saatte Ripple Fiyatları %7 Oranında Düşüş Yaşadı

xCurrent, Ripple’ın sunmuş olduğu ürün yöntemini yansıtıyor. Bu sayede düzenleyici çerçeveler için yer ile para transferi ile alakalı olan problemleri yok etmektir. Ripple’ın Girişim Ortakları Müdürü Yosh Yoshikawa yaptığı açıklamasında şunları belirtti;

‘’Coinone gibi şirketler, paranın müşteriler için hareketini dönüştürüyor. İleri teknoloji havale sistemine destek sağlayan xCurrent’u uygulamak için, Coinone Transfer ile çalışabilmek için sabırsızlanıyoruz’’ dedi.

Şimdilerde Ripple, 30,3 milyar dolar piyasa değeriyle üçüncü sırada yer alıyor. Fakat son 24 saat zaman diliminde Ripple fiyatları, %7 oranında azaldı ve şimdi 0,77 dolar civarından işlem görmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir