Samsung kripto para madenciliği için donanım satacak!

Spread the love

Samsung tarafından sunulacak Bitcoin ve kripto para madenciliği donanımı için hazır olun. Üretim aşamasına gelindiği söylenilen Samsung kripto para madenciliği donanımı ya da başka bir deyişle ASIC (Uygulamaya Özel Bütünleşik Devre) ile pazara ciddi hareket gelecek.

Samsung kripto para madenciliği için donanım satacak!

Madencilik ekipmanları sağlayıcısı da olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) ile anlaşan Samsung’un bu özel donanımı için sipariş verdiği ifade ediliyor. Samsung operatör görevi üstlenirken, TSMC ise bu çiplerin satışını gerçekleştirecek. Çiplerin hangi ülkelere gönderileceği belirsizken Çin’in listenin başında olduğu söyleniyor.

Şirket daha önce de kripto para madenciliği alanına olan ilgisini belli etmişti. 8nm FinFET üretimi ile yarı iletkenlerin ağ kurma, kripto para, mobil uygulamalar ve diğer kullanımlara uygun olduğunun altını çizmişti.

shiftdelete’in haberine göre bu hamle ile Güney Koreli şirketin gelirlerini daha da artıracağına kesin gözüyle bakabiliriz. Üretimini kendi de yapacak olan Samsung, özellikle de Bitcoin ve diğer kripto paralar değer kazandığı dönemlerde büyük kazançlar elde edebilir.

Eski akıllı telefonlarla kripto para madenciliği! 

2017 Kasım ayında da Samsung‘un Kore‘deki Creative Digital City‘de bulunan inovasyon ve geliştirme için dahili bir merkez olan Creative Lab‘ın buluşu ile 39 adet Galaxy S5’i eşleştiren Samsung özel bir yazılım sayesinde, standart Bitcoin sistemlerinden daha az enerji tüketen ve daha verimli bir yapı oluşturmuştu. Hatta bu sisteme ekranı kırık olan ve iç donanımı zarar görmemiş Galaxy S5’ler de dahil edilebiliyor.

Her sene donanım anlamında yenilenen akıllı telefonlar, çok kısa bir zamanda ne yazık ki miadını doldurabiliyor. Özellikle Samsung’un acımasız güncelleme politikası, birçok cihazı kullanılmaz hale getiriyor. Şirket bu duruma bir çözüm buldu ve eski model telefonların farklı yöntemler için kullanılabileceğini gösterdi.

Bitcoin madenciliği dışında Samsung programı ile eski bir Galaxy table‘ı bir ubuntu-powered laptopa ve bir Galaxy S3 akıllı telefon ise akvaryumun PH seviyesini izlemek için bir monitörüne dönüştürüldü. Şirket ayrıca, ev güvenlik sisteminin temeli olarak yüz tanıma yazılımını içeren eski bir telefon da kullandı.

Bu yenilikçi platform, eski Galaxy cihazlarının yeni bir yaşam sürdürebilmeleri, masaüstü çekmecelerde unutulabilecek veya atılabilecek yeni olasılıklar ve cihazlar için potansiyel değer sağlanabilmesi için kullanılabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir