Dört Ülkeden Piyasayı Canlandıracak Kripto Para Atağı

Dört Ülkeden Piyasayı Canlandıracak Kripto Para Atağı

Sanal para piyasasının küresel çaptaki önemli pazarlarından biri olan dört Asya ülkesi Tayland, Güney Kore, Filipinler ve Vietnam’da dört büyük borsa firması açılmıştır. Sanal para piyasalarını tekrardan canlandıracak olan bu atılımın sizler için ayrıntılarına bir göz atacağız.

Global sanal para piyasası, 2018 yılının ilk aylarından beri geçen seneye oranla çok durgun gelişme gösteriyor. Bu sakinliğin arkasında da bazı ülkelerde yapılan düzenlemeler bulunuyor. Sene başından beri yapılan bu düzenlemeler, son zamanlarda kendisini iyice hissettirdi.

Sanal para piyasalarına karşı bazen iyi ve bazen de kötü tavır sergileyen ülkelerin haricinde onları seven ülkeler de bulunuyor. Bu ülkelerin geneli Asya’dan olan ve piyasanın en aktif pazarları arasında bulunuyorlar. Güney Kore ve Vietnam gibi ülkelerde halkın büyük bir kısmının sanal para borsalarında yatırımlar yaptığı için ani değişimlere sebep oluyorlar.

Asya’da önde gelen Tayland, Güney Kore, Filipinler ve Vietnam’daki borsa firmaları ile beraber hareket etmek zorundalar. Sanal paraların yapısı gereği devletler üstü bir yön belirleyen dijital ekonomi, firmaları birlikte hareket etme zorunda bırakıyor. Bu yeni oluşumlar, dört ülkedeki pazarda siyasi sınırları yok eden bir atılım olarak görüldü. Ayrıca Filipinler’deki dev borsa, Avrupa ve Asya’daki sanal para piyasaları için köprü vazifesi görecektir.

Mayıs ayının sonlarına kadar Güney Kore’deki Coinbit, 0 komisyon ile alım satım olanağı sunacaktır. İlk olarak 50 değişik birimin listeleneceği borsa, sene sonuna dek 100’e yakın sanal paraya yatırım olanağı getirecek.

Tayland’daki Jibex de ülke çapındaki 150 mağazası ile sanal paralar için bilgisayar donanımları satacak. Ayrıca dağıtıcı rolünü de üstlenmiş olacak ve firmanın borsada ise başlangıç olarak yalnızca 5 sanal para birimi desteklenmiş olacak. 26 Haziran’a dek Jibex, herhangi bir komisyon ücreti talep etmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir