Sibirya’da kripto para madencilik kenti kurulacak!

Sibirya’da kripto para madencilik kenti kurulacak! Rusya, Sibirya’da sadece kripto para madenciliği yapılacak yeni bir şehir kurmaya hazırlanıyor. Rus medyası, Sibirya’nın, özellikle enerji maliyetlerinin düşük olması nedeniyle, kripto para madenciliğinde yükselen bölgelerden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Sibirya’da kripto para madencilik kenti kurulacak!

Rusya’nın Sibirya’da kripto para madenciliği için yeni bir şehir kurmaya hazırlandığı belirtildi.

Russia Today internet sitesinin haberine göre, bölgedeki halka ve yönetime mali kaynak yaratması beklenen projenin, gelecekte ABD’deki Silikon Vadisi’ne rakip olabileceği iddia edildi.

Rus Parlamentosu’nun alt kanadı Duma vekillerinden Boris Çernişov, kurulacak şehrin bölgedeki büyük hidroelektirik tesislerine yakın olacağını söyledi. Çernişov, “Çin sınırına yakın bölgede böyle bir şehir inşa edersek, burası yurt dışından ciddi bir yatırım alır ve bir iş merkezine dönüşür” dedi.

Sibirya, bölgede enerji maliyetlerinin düşük olması nedeniyle son dönemde kripto para madenciliğinin popüler bölgeleri arasında. Irkutsk kentinde, elektiriğin Moskova’ya göre beş kat daha ucuz olması, bölgede kripto para madenciliğinin popüler olmasını sağladı.

Rusya’da Bitcoin’in ve diğer kripto paraların satışı ya da madenciliği hala yasal değil. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir süre önce hükümete, Bitcoin ve diğer kripto paraların satışı ve madenciliğiyle ilgili 2018’e kadar bir yasal düzenleme hazırlama talimatı vermişti.

Daha önceki haberlerimizden birinde belirttiğimiz gibi, Rusya’daki Leningrad bölgesinin valisi Alexander Drozdenko Bitcoin madencilik çiftliklerine bölgedeki arazileri kullanmaları yönünde genel bir çağrı yayınlamıştı. Leningrad Nükleer Santrali’ni (LNPP) kripto para madenciliği için bir alan olarak kullanmayı teklif etmişti.

Bitcoin Madencilik Çiftlikleri Rusya Leningrad Bölgesi’ne Davet Ediliyor

Duyuru, Enerji Fırsatları adlı küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) forumunun üçüncü yıl dönümünün bir parçası olarak geldi. 600’den fazla işletme sahibi ve ulusal temsilcinin mevcut olduğu forumda vali:

Bitcoin üretimi için öncelikle işleme için geniş alanlar ve ucuz elektrik enerjisi gerekiyor. Bildiğiniz gibi, LNPP-2’nin yapımı Sosnovy Bor’da tamamlanıyor ve ilk nükleer santralin geniş alanları boşa çıkıyor. Leningrad NPP’nin boşa çıkan tesisi, ucuz enerji için tasarlanmış bir teknopark olarak kullanılabilir. ”

Açıklamalarda, Rus hükümeti arasında kripto paranın ulusal bir büyüme aracı olarak benimsenmesi ile ilgili artan bir düşünce yansıtıldı. Yakın zamanda Ethereum ile ortaklık duyurularının yanı sıra ICO‘lar için potansiyel yerlerin açılması, Rusya’nın Blockchain‘i ve kripto paraları benimsediğini gösteriyor.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Sibirya’da kripto para madencilik kenti kurulacak!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir