TRON (TRX) Nedir?

TRON, Blokchain tabanlı dağıtılmış bir protokoldür. Blockchain dağıtılmış depolama teknolojisi ile dünya çapında ücretsiz bir içerik eğlence sistemi kurmayı amaçlamaktadır. Protokol, her kullanıcının özgürce içerik yayınlama, veri depolama ve merkezsiz özerklikle içeriklerin dağıtımını sağlar. Protokol temel olarak merkezi olmayan bir içerik eğlence ekosistemi oluşturuyor.

TRON web sitesine göre 10 milyondan fazla kullanıcının bulunduğu Peiwo App, TRON ile uyumlu ilk eğlence uygulaması olacak.

TRON Vakfı

TRON’un ekip üyeleri, protokolün, icadından itibaren, küçük gruplar için kâr sağlama aracı olmaktan ziyade, insanlar için bir varlık olduğuna ikna eden Sir Tim Berners-Lee’nin takipçileri. Bu nedenle, TRON, esas olarak açıklık, adalet ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde TRON ağını işleten ve TRON’un geliştirme ekibini destekleyen kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Singapur merkezli Tron Vakfı’nı kurdu.

Tron Vakfı, Muhasebe ve Kurumsal Düzenleme Makamının (ACRA) onayı ve Singapur Şirket Kanununun denetimi ve denetimi altında kurulmuştur. Bağımsız yönetim ve işletme için uygun mütevelli heyeti tarafından kurulan Mütevelli Heyeti veya Valiler Kurulu tarafından yönetilir ve bu da hükümet yönetiminden bağımsızdır.

Singapur, istikrarlı ve köklü kanunları ve finansal ortamı ile ünlüdür. Singapur’da kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tron Vakfı, Singapur kanunlarına tabi olup, kamu veya özel menfaatleri destekleyen ve faaliyette bulunan herhangi bir ticari çıkara sahip olmayan bir tüzel kişidir. Vakıf tarafından alınan “kazançlar” fazlalık olarak kabul edilir ve diğer faaliyet ve etkinliklerin organizasyonu ve uygulanması için saklanır. Vakıf üyeleri hiçbir zaman kâr dağıtımı yapmayacaklardır.

TRON (TRX) Nereden Alınır?

Coinmarketcap verilerine göre yazının yazıldığı an itibariyle TRON (TRX) 2.456.050.029 USD market büyüklüğü ile kripto para piyasasında 18. sırada.

An itibariyle 1 TRX token 0,037355 USD değere sahip. Son 1 aylık verilere bakıldığında market büyüklüğü yaklaşık 17 kat artan TRON (TRX), USD bazında değerini zaman zaman 3’e katlamış görünüyor.

TRON (TRX) almak için farklı borsa seçenekleri mevcut. En yüksek işlem hacmi Binance borsasında. Binance borsasında BTC ve ETH karşılığında TRON (TRX) alabiliyorsunuz. Bunun dışında Liqui, CoinEgg, HitBTC, Gate.io,OKEx,YoBit gibi borsalarda da işlem yapabilirsiniz. An itibariyle işlem hacmine göre sıralanmış borsalar aşağıdaki gibi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir