Ana Sayfa Kripto101 Bitcoin101 Bitcoin Nereden Alınır? Bitcoin Satın Almak için En İyi 3 Borsa

Bitcoin Nereden Alınır? Bitcoin Satın Almak için En İyi 3 Borsa

51
0
Bitcoin Nereden Alınır

Bu rehberde Bitcoin nereden alınır sorusuna cevap verecek, Bitcoin satın almak için en iyi 3 borsayı sizinle paylaştık.

Bitcoin 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları görmesinin ardından tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Kripto para birimi bu rekorunun ardından sakin bir seyirde.

Bitcoin’in nasıl çalıştığı ve Bitcoin’i satın alabileceğiniz en iyi yerler hakkında daha fazla bilgi edinmek için rehberimizi okumaya devam edin.

Her şeyden önce Bitcoin nedir sorusuna cevap verelim. Kısaca Bitcoin çoğunlukla çevrimiçi alışverişlerde ve bir yatırım aracı olarak kullanılan dijital para birimidir. Herhangi bir devlet tarafından desteklenmemektedir. Bunun yerine Bitcoin topluluğundaki kişilerin madencilikten para kazanabilecekleri veya işlemler için bilgisayarlarını kullanabilecekleri bir sistem üzerinden çalışır. Bitcoin’i Türk Lirası, ABD Doları ve diğer birçok ülkenin para birimi ile satın alabilirsiniz.

Bitcoin Nedir” başlıklı rehberimizden Bitcoin’e ilişkin daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bitcoin son derece düşük piyasa değerinden dolayı oldukça değişkendir. 2017’deki zirvenin ardından Bitcoin ile servet kazanan kadar kaybeden insanlar da var. Kimisine göre Bitcoin 0’a gidecekken, kimisine göre 1 milyon dolara ve hatta daha yüksek seviyelere çıkacak.

Bir parça Bitcoin satın almaya mı karar verdiniz? Bitcoin satın alırken ve daha sonrasında saklamak için bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Bu, satın aldığınız veya sattığınız hesaba bağlı çevrimiçi bir dijital cüzdan, bilgisayarınızda bir program veya bilgisayarınıza bağladığınız fiziksel bir cihaz olabilir.

Bitcoin’i dilediğiniz zaman transfer edebilir ve nadir bulunan bazı mağazalarda çevrimdışı olarak alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Peki, Bitcoin’i nereden alabilirsiniz. Bitcoin satın almak için en iyi yerleri bulmak için okumaya devam edin.

1) Genel Olarak En İyi Tercih: BTCTurk

BTCTurk, Türkiye’nin ilk ve en saygın Bitcoin alım satım platformudur. BTCTurk, Bitcoin almak için en kolay yerlerden biridir. Platform üzerinden sadece Bitcoin değil, aynı zamanda Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin gibi birçok altcoin‘i satın alabilirsiniz.

Platforma kaydolduktan sonra hesabınıza kolayca para aktarabilir ve paranızı Bitcoin’e ve istediğiniz zaman Türk Lirası’na dönüştürebilirsiniz. Borsa 30 günlük işlem hacminize ve emrinize göre (piyasa yapıcı ve piyasa alıcı) değişken bir komisyon ücreti alır. Şu an için en yüksek komisyon oranı yüzde 0,30’dur.

BTCTurk, birçok kripto para birimi türünden ticaret yapma seçeneği sunuyor. Örneğin BTC bazında Ethereum (ETH) satın alabilirsiniz.

Borsa, kullanıcıların fonlarını soğuk depolama olarak da bilinen çevrimdışı cüzdan ile en yüksek güvenlikle koruyor. Yani dijital varlıklarınız ağa bağlı olmayan güvenli bir yerde depolanmaktadır.

Borsanın iOS ve Android platformları için mobil uygulaması bulunuyor.

BTCTurk’e buradan devam ederek gidebilirsiniz.

2) Alternatif En İyi Tercih: Paribu

Toplam işlem hacmi bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu da kullanmaya değer bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Paribu başta Bitcoin olmak üzere onlarca altcoin desteği ile büyük bir borsa konumunda. Diğer birçok borsada olduğu gibi değişken komisyon oranları söz konusu. En yüksek komisyon oranı yüzde 0,35.

Borsa, kullanıcıların fonlarını soğuk depolama olarak da bilinen çevrimdışı cüzdan ile en yüksek güvenlikle koruyor. Yani dijital varlıklarınız ağa bağlı olmayan güvenli bir yerde depolanmaktadır.

Borsanın iOS ve Android platformları için mobil uygulaması bulunuyor.

Paribu’ya buradan devam ederek gidebilirsiniz.

3) Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsası: Binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Bitcoin başta olmak üzere onlarca altcoin’i marketinde listeliyor. Düşük komisyon ücretleri ile tercih edilesi borsalar arasında yer alıyor.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey, Binance ile kredi kartınız dışında direkt banka havalesi/eft ile kripto para satın alamazsınız. Mevcut dijital varlıklarınızı borsaya aktararak kripto para birimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Binance, birçok bilinen ve hatta daha önce duymadığınız kripto para birimi türünden ticaret yapma seçeneği sunuyor. Örneğin BTC bazında Ethereum (ETH) satın alabilirsiniz.

Binance’a buradan devam ederek gidebilirsiniz.

Kısa vadeli al sat yapan birisi değilseniz dijital varlıklarınızı borsalarda tutmamanız fonlarınızın güvenliği için son derece önemlidir. Hangi kripto para borsasını kullanıyor olursanız olun, kripto paralarınızı mümkün olduğunca çevrimdışı cüzdanda saklamaya dikkat etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın